Mostar 24.05.2015 Nedelja - seniori

Tomislavgrad 31.05.2015 Nedelja - seniori

Medjunarodni turnir "Pobednik 2015" Beograd 12,13,14.06.2015 - seniori

• Gladijatori 3. u BiH Rugby 7's (seniori)

Zacrtani CILJ ostvaren,pored svih problema,povreda,bolesti,matura,eskurzija,slika govori MILION riječi.

• Kadeti uspješni u Zenici

Mlada ekipa Derventskih Gladijatora debitovala je na turniru za kadete u Zenici 17.05.2015. Ostvarili su zapazen rezultat te ostvarili dvije pobjede i jedan poraz. Rezultat nije bio u prvom planu medjutim dosao je sam od sebe sto dokazuje da se u klubu prije svega pravilno i kvalitetno radi.

“Gladijatori” deklasirali “TRK

Proteklog vikenda derventski ragbisti „Gladijatori“ gostovali su u Tešnju kod ekipe „TRK-a” u okviru drugog kola lige BiH. Pred oko 200 gledalaca, na gradskom stadionu „TOŠK“ naši ragbisti su ostvarili uvjerljivu pobjedu – 53:7.
10407893_944844888893019_7150132395329600806_n
Od samog početka utakmice vidjela se dobra igra Dervenćana i mogao se naslutiti povoljan rezultat. Već u 20. minutu „Gladijatori“ su vodili rezultatom 15-0. Povreda Slađana Kovačevića ekipu donekle izbacuje iz ritma, ali u drugom poluvremenu „Gladijatori“ daju gas i nakon sat vremena igre rezultat je bio 34:0. Tada se već vidjelo da bodovi odlaze u Derventu. Malu dekoncentraciju u odbranu koriste domaćini i postižu „skor“, ali Dervenćani ne dozvoljavaju iznenađenje i u zadnjih 20 minuta postižu još 19 poena. Konačan rezultat meča 53:7.
„Ovaj rezultat i sama utakmica pokazuju da se upornost isplati. Napredovali smo u mnogim segmentima igre, a momci su se trudili od prve do 80. minute meča. Ova mlada ekipa ima potencijal, a mi ćemo nastaviti raditi još jačim intezitetom, jer ne želimo da se zaustavimo na ovome.“, izjavio je trener Radomir Petković – Štaka.
U slijećem kolu „Gladijatorima“ u goste dolazi neprikosnovena ekipa „Čelika“ iz Zenice, višestruki osvajač lige BiH i učesnik regionalne ragbi lige.